Publikacijos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Advokatas Arūnas Žlioba spaudoje komentuoja pinigų išgrobstymo atvejį Lietuvos gydytojų vadovų sąjungoje
Buvęs ilgametis Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) prezidentas Stasys Gendvilis (75 m.) po pinigų vagystės šiandien, kaip ir priklauso, - pensininkas. Jis nė prisiminti nenori buhalterės, kuri, anot jo, iš panosės reguliariai pasisavindavo dideles pinigų sumas. Tiesa, jis nepraranda vilties, kad lėšos vis dėlto sugrįš į asociacijos sąskaitas, nors naujai išrinkta vadovybė optimizmu nespinduliuoja. Iki šiol nesugrąžintas nė vienas išgrobtas euras. Savo ruožtu buhalterius vienijančios organizacijos prezidentė sako, kad dažniausiai lėšų vagystėms būtent direktoriai sudaro palankias sąlygas.
Po Konstitucinio Teismo sprendimo gali tekti keisti Fizinių asmenų bankroto įstatymą
Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad pasibaigus fizinio asmens bankroto procesui bus nenurašoma net tik sunkių nusikaltimų metu padaryta žala, susijusi su suluošinimu, kitokiu kūno sužalojimu ar mirtimi, kaip buvo iki šiol, tačiau ir bet kokia materialinė ar moralinė žala. Advokatas Gediminas Žlioba pastebi, kad taip bus labiau ginami nukentėjusiųjų interesai.
Fiziniai asmenys nebegalės bankrutuoti dėl nusikalstamomis veikomis padarytos žalos
Ketvirtus metus Lietuvos Respublikoje galioja Fizinių asmenų bankroto įstatymas (toliau FABĮ). Jo paskirtis – sudaryti sąlygas atkurti sąžiningų fizinių asmenų mokumą, tuo pačiu užtikrinti kreditorių reikalavimų tenkinimą ir siekti teisingos skolininko ir jo kreditorių interesų pusiausvyros. 2016 metais teismai suabejojo ar dvi įstatymo normos neprieštarauja pagrindiniam šalies dokumentui Lietuvos Respublikos Konstitucijai (toliau LRK). 2017-05-19 KT priėmė Nutarimą šiais klausimais.
Aukščiausiasis Teismas patvirtino, kad šilutiškis dėl vaiko pardavimo ir nuteisimo 7 metų laisvės atėmimo bausme išteisintas pagrįstai
Lietuvos Aukščiausiais Teismas išnagrinėjo Generalinės prokuratūros prokurorės skundą dėl Apeliacinio teismo nuosprendžio, kuriuo išteisintas asmuo nuteistas 7 metais laisvės atėmimo bausme už vaiko pardavimą į užsienį.
Nesavanaudiška tarnystė yra nuomos mokestis už gyvenimą šioje nuostabioje planetoje
Daugelis žymių žmonių yra ne kartą pabrėžę, kad žmogaus egzistencijos prasmė - neatlygintinė pagalba kitiems, pavyzdžiui, pasak V. Hugo, kitam teikiamas džiaugsmas žavi tuo, kad jis ne tik neblėsta kaip koks atspindys, bet grįžta dar ryškesnis.
Advokatūros savaitės – 2016 atgarsiai Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje
Vienas pagrindinių Advokatūros savaitės akcentų – supažindinti jaunuosius mūsų šalies piliečius su advokato profesija. Šia proga Advokatų kontoros „Žlioba ir Žlioba“ advokatas Audronis Mažeika lankėsi Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje, kur susitiko su 2 – ųjų gimnazijos klasių moksleiviais.
Advokatas Arūnas Žlioba komentuoja mokinių užkrėtimo tuberkulioze atvejį
Ypač šokiravo atvejas, kuomet atvira tuberkuliozės forma serganti mokytoja, kaip įtariama, apkrėtė septyniasdešimt septynis mokinius.
Kontoros advokatas Kazys Bitaris komentuoja Seimo narių imuniteto apimtį
Kontoros advokatas Kazys Bitaris, turi ilgametę patirtį tiriant korupcinio pobūdžio veikas, kuriose procesinės prievartos priemonės taikytos asmenų, turinčių imunitetą prieš baudžiamąjį persekiojimą, atžvilgiu. Viešojoje erdvėje kilus ginčui ar teisėsaugos institucijos turi teisę atlikti kratas Seimo nario asmeninėse ir tarnybinėse patalpose, klausytis telefoninių pokalbių ir pan., Kazys Bitaris kategoriškai teigia, jog Konstitucija Seimo nariui garantuoja tik jo laisvės neliečiamumą.