Publikacijos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Advokatas Arūnas Žlioba straipsnyje aptaria priverstinių skiepų įteisinimo teisines sąlygas
Vertinimų yra nevienodų – vieni sako, kad skiepų reikia, kiti aršiai tvirtina, kad nereikia, dar treti sako, kad turime pasverti ir įvertinti realias rizikas.
Nuo 2020 m. sausio 1 d. bus privalomoji mediacija šeimos bylose
Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymo pakeitimai, kuriais bus įtvirtinta privalomoji mediacija šeimos bylose. Privaloma mediacija bus taikoma šeimos bylose dėl santuokos nutraukimo, vaiko išlaikymo priteisimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo ir kituose šeimos ginčuose.
Skrydis atšauktas, o oro vežėjas pasiūlė kitą skrydį arba nakvynę: ar dar priklauso kompensacija?
Rugsėjo pabaigoje plačiai nuskambėjus žiniai apie vieno didžiausių pasaulyje kelionių organizatoriaus „Thomas Cook“ bankrotą, sunerimo daugelis oro linijų keleivių. Advokatas Gediminas Žlioba primena, kokias teises turi keleiviai ne tik oro bendrovės bankroto atveju, bet ir tada, kai jų skrydžiai yra atidedami ar atšaukiami dėl kitų priežasčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Advokatas Arūnas Žlioba komentuoja ligonių atleidimo iš darbo teisinį reglamentavimą
Onkologinės ligos diagnozę išgirdęs žmogus be aibės kitų patiriamų iššūkių gali nespėti pajusti, kaip bus „išsviestas“ ir iš darbo rinkos. Pacientai sako, kad gydydamiesi onkologinę ligą vis dar jaučiasi diskriminuojami ir yra priversti gyventi baimėje, mat, neturint neįgaliojo statuso, darbovietėje jie gali patirti daug nepatogumų.
Advokatas Arūnas Žlioba TV3 portale pasisakė dėl mokinių sveikatos pažymų teisinio reglamentavimo
Šiuo metu galiojanti prievolė į ugdymo įstaigą pristatyti atžalos profilaktinio patikrinimo pažymą nepalieka galimybės tėvams tam tikrų jautrių duomenų apie vaiko sveikatą nepateikti. Tokią tvarką kritikuoja tiek tėvai, tiek medikai, tačiau teisininkai įspėja – tvarkant dokumentus neturėtų būti pamirštamas ir viešasis interesas.
Advokatas Arūnas Žlioba straipsnyje komentuoja galimą pakartotinį kandidatų dalyvavimą konkurse į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) direktoriaus pareigas
Sveikatos apsaugos ministras paskelbė naują konkursą į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) ligoninės vadovo pareigas. Nei pirminio konkurso laimėtoja Karoliniškių poliklinikos direktorė Jelena Kutkauskienė, nei antroje vietoje pasilikęs dabartinis vadovas Algimantas Pamerneckas į šios ligoninės vadovo pareigas paskirti nebuvo, nes neatitiko nepriekaištingos reputacijos reikalavimo. Šie asmenys galimai dalyvaus naujajame konkurse pakartotinai.
Ką tik nusipirktas VW Touareg automobilis „subyrėjo“ pakeliui namo
Advokatas Gediminas Žlioba atstovavo pirkėją šioje byloje. Tik po 2 metų bylinėjimosi pavyko teisme pasiekti pergalę. Šios bylos tema rašo DELFI.
Advokatas Arūnas Žlioba komentuoja naująjį Pacientų žalos atlyginimo be kaltės modelį
Esama pacientų žalos atlyginimo situacija nepatenkinti nei gydytojai, nei patys pacientai. Tačiau, ar Lietuvos gydytojų sąjungos siūlomas įstatymo projektas iš esmės įgalus pakeisti šią situaciją?