2020 kovo 5 d.

Kontoros klientas teisme sėkmingai apgintas nuo UAB "GRIGEO Klaipėda" neteisėto atleidimo

Kartono gamybos UAB „Grigeo Klaipėda” pralaimėjo ginčą pirmos instancijos teisme dėl jos buvusio gamybos padalinio vadovo Jono Garalio atleidimo teisėtumo. Iš įmonės J. Garalis pernai gegužę buvo atleistas dėl neva padarytų nusižengimų.

Kaip rašo portalas „atviraklaipėda“, J. Garaliui kreipusis į Darbo ginčų komisiją, ši palaikė jo pusę. Tuomet „Grigeo Klaipėda“ pateikė pareiškimą Klaipėdos rajono rūmams.

Bylą išnagrinėjęs jų teisėjas Vytautas Pliuskevičius antradienį paskelbė, jog įmonės skundas atmetamas. Sprendimą perkaitęs teisėjas pakomentavo, kad pagrindinis tokio verdikto motyvas yra tai, jog bendrovė neįrodė, kad J. Garalis žinojo, jog gamybos procese vietoje tapijokos buvo naudojamas pigesnis kviečių krakmolas bei nesiėmė veiksmų.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

J. Garaliui priteista daugiau kaip 53.000 Eur už priverstinės pravaikštos laiką neatskaičius mokesčių ir po 266 Eur neatskaičius mokesčių už kiekvieną darbo dieną iki teismo sprendimo įvykdymo datos.

Papildomai J. Garoliui priteista keturių vidutinių atlyginimų dydžio kompensacija bei 3.650 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimas gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, ką „Grigeo Klaipėda“ ir ruošiasi daryti.

„Manome, jog sprendimas buvo priimtas neįvertinus visų pateiktų įrodymų bei J. Garalio padaryto darbo drausmės pažeidimo aplinkybių. Iš „Grigeo Klaipėda“ gamybos vadovo pareigų J. Garalis buvo atleistas dėl pigesnių žaliavų naudojimo vietoj bendrovės perkamų brangesnių, bei tokiais veiksmais daromos žalos. Netinkamas pareigų vykdymas truko ne vienerius metus, tad įmonė pasiryžusi įrodyti atleidimo teisėtumą“, — rašoma bendrovės atsiųstame komentare.

„Grigeo Klaipėda“ praėjusią savaitę paskelbė, kad Klaipėdos apygardos teismui pateikė jau antrąjį ieškinį, kuriuo iš buvusio įmonės generalinio direktoriaus Vido Beržonskio, J. Garalio bei kitų susijusių fizinių ir juridinių asmenų siekia prisiteisti 1,4 mln. Eur žalos atlyginimą. Pirmasis ieškinys pateiktas dar pernai gruodį, o bendra abiejų ieškinių suma dėl esą patirtos žalos siekia 2,7 mln. Eur.

Apie galimą pernai gegužę atleistų J. Garalio ir buvusio įmonės vadovo Vido Beržonskio padarytą žalą ir prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl turto iššvaistymo pernai rugpjūtį.Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2020/03/04/is-grigeo-klaipeda-atleistam-gamybos-vadovui-priteista-virs-53000-eur#ixzz6Fo0FiVmx