Publikacijos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Advokatų kontora „Žlioba & Žlioba" pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
Šia sutartimi Advokatų kontorai „Žlioba & Žlioba" Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas suteikė strateginio partnerio statusą. Nuo šiol Klaipėdos mokslo ir technologijų parke įsikūrę verslai, o ypač – verslo startuoliai - Advokatų kontoroje „Žlioba & Žlioba" galės gauti nemokamas konsultacijas.
Teisė reikalauti patirtų nuostolių atlyginimo viešajame pirkime – ką verta žinoti?
Klaipėdos „transportininkų“ ginčas dėl patirtų nuostolių atlyginimo po ilgo bylinėjimosi maratono galiausiai baigėsi. Bylą nagrinėjo net 8 instancijų teismai, o jų sprendimai kardinaliai keitėsi, įnešė neaiškumo dėl galimybių reikalauti patirtų nuostolių atlyginimo įvykus neteisėtam viešajam pirkimui.
Ar visada neapstatytų sklypų savininkai turi mokėti įmokas bendrijai?
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) (civilinės bylos Nr. E3K-3-185-378/2020) suformavo naują teismų praktiką klausimu dėl žemės sklypo savininkų pareigos mokėti mokesčius gyvenamųjų namų savininkų bendrijai įtvirtindamas pagrindus, kuriems esant atsiranda žemės sklypų savininkų pareiga mokėti mokesčius bendrijai.
Ar darbas užsienyje ir finansinių įsipareigojimų turėjimas gali būti pagrindas atidėti  privalomąją pradinę karo tarnybą?
Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo (KPĮ) 15 str. 1 d. 14 p., numatyta, kad privalomoji pradinė karo tarnyba individualia tvarka atidedama karo prievolininkams krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka, jei atliekantiems privalomąją pradinę karo tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala jo asmeniniams ar visuomeniniams interesams, kurios būtų galima išvengti, jeigu karo prievolininkas privalomąją pradinę karo tarnybą atliktų kitu metu.
Advokato Arūno Žliobos komentaras 15min.lt apie bausmių griežtumą ir žalos atlyginimą
Neteisinga yra, kai nevertinamas žmogaus orumas, neliečiamumas. Žmogų sužalojęs asmuo turėtų didelę dalį savo gyvenimo „kentėti“ ne kalėjime, bet pinigine prasme, teisingai atsilygindamas už padarytą skriaudą, susirišdamas su nukentėjusiuoju į vieną likimą. Aš laukiu tokio požiūrio atšvaitų teismų praktikoje jau 15 metų, deja, kol kas nesulaukiau“, – komentavo A.Žlioba.
Kontoros klientas teisme sėkmingai apgintas nuo UAB "GRIGEO Klaipėda" neteisėto atleidimo
Iš „Grigeo Klaipėda“ atleistam gamybos vadovui priteista virš 53.000 Eur.
Kas  Sveikatos ministrui gresia už atsisakymą pateikti policijai anonimo duomenis, komentuoja advokatas Arūnas Žlioba
Anoniminis laiškas dėl mobingo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sukėlė sniego gniūžtės efektą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sulaukė policijos reikalavimo atskleisti asmens, pranešusio apie galimą mobingą, duomenis. Galbūt visa pasitikėjimo linijos idėja nueina perniek?
Advokatas Arūnas Žlioba portale Delfi.lt pasisako apie medikų baudžiamąją atsakomybę
Medikų bendruomenė teigia, kad tokie sudėtingi atvejai, kai gydytojui tenka atsidurti teisiamųjų suole, tik dar labiau gilina gydymo įstaigose išvešėjusią žaizdą, kai darbe padarytas klaidas bandoma nuslėpti, o tai lemia jų pasikartojimą. Su tuo sutinka ir pacientams tokio pobūdžio bylose atstovaujantys teisininkai, tačiau pabrėžia, kad dekriminalizavus netyčines klaidas atsirastų terpė piktnaudžiavimui ir nebaudžiamumui. Be to, tai esą būtų neteisinga kitų profesijų atstovų atžvilgiu.