Publikacijos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Kuriozas teisme: konkurentus šmeižusi bendrovė susipainiojo savo kaltinimuose
Neatsakingas švaistymasis kaltinimais konkurentams turi savo kainą. Tuo galėjo įsitikinti vienos bendrovės atstovai „Facebook“ socialiniame tinkle apkaltinę kitą įmonę gamybos technologijos vagyste. Byla persikėlė į teismą, kur įrodymų priremtas atsakovas buvo priverstas prašyti taikos sutarties.
Neteisingai policijos nubausta klaipėdietė laimėjo teisme: greta darželio buvo sustojusi įlaipinti vaiko
Klaipėdiečiai, savo vaikus atvežantys automobiliais į Nėgių g. esantį darželį „Mažasis Klaipėdos licėjus“, prieš kurį laiką susidūrė su problema. Sustoję išleisti arba pasiimti savo atžalų ties ženklu draudžiančiu stovėti, netoliese gyvenančio asmens buvo apskųsti policijai ir turėjo mokėti baudas. Vis tik viena mama nesutiko su tokiu sprendimu, apskundė policijos sprendimą ir laimėjo teisme.
Advokatų kontora „Žlioba & Žlioba" pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
Šia sutartimi Advokatų kontorai „Žlioba & Žlioba" Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas suteikė strateginio partnerio statusą. Nuo šiol Klaipėdos mokslo ir technologijų parke įsikūrę verslai, o ypač – verslo startuoliai - Advokatų kontoroje „Žlioba & Žlioba" galės gauti nemokamas konsultacijas.
Teisė reikalauti patirtų nuostolių atlyginimo viešajame pirkime – ką verta žinoti?
Klaipėdos „transportininkų“ ginčas dėl patirtų nuostolių atlyginimo po ilgo bylinėjimosi maratono galiausiai baigėsi. Bylą nagrinėjo net 8 instancijų teismai, o jų sprendimai kardinaliai keitėsi, įnešė neaiškumo dėl galimybių reikalauti patirtų nuostolių atlyginimo įvykus neteisėtam viešajam pirkimui.
Ar visada neapstatytų sklypų savininkai turi mokėti įmokas bendrijai?
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) (civilinės bylos Nr. E3K-3-185-378/2020) suformavo naują teismų praktiką klausimu dėl žemės sklypo savininkų pareigos mokėti mokesčius gyvenamųjų namų savininkų bendrijai įtvirtindamas pagrindus, kuriems esant atsiranda žemės sklypų savininkų pareiga mokėti mokesčius bendrijai.
Ar darbas užsienyje ir finansinių įsipareigojimų turėjimas gali būti pagrindas atidėti  privalomąją pradinę karo tarnybą?
Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo (KPĮ) 15 str. 1 d. 14 p., numatyta, kad privalomoji pradinė karo tarnyba individualia tvarka atidedama karo prievolininkams krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka, jei atliekantiems privalomąją pradinę karo tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala jo asmeniniams ar visuomeniniams interesams, kurios būtų galima išvengti, jeigu karo prievolininkas privalomąją pradinę karo tarnybą atliktų kitu metu.
Advokato Arūno Žliobos komentaras 15min.lt apie bausmių griežtumą ir žalos atlyginimą
Neteisinga yra, kai nevertinamas žmogaus orumas, neliečiamumas. Žmogų sužalojęs asmuo turėtų didelę dalį savo gyvenimo „kentėti“ ne kalėjime, bet pinigine prasme, teisingai atsilygindamas už padarytą skriaudą, susirišdamas su nukentėjusiuoju į vieną likimą. Aš laukiu tokio požiūrio atšvaitų teismų praktikoje jau 15 metų, deja, kol kas nesulaukiau“, – komentavo A.Žlioba.
Kontoros klientas teisme sėkmingai apgintas nuo UAB "GRIGEO Klaipėda" neteisėto atleidimo
Iš „Grigeo Klaipėda“ atleistam gamybos vadovui priteista virš 53.000 Eur.