2021 gruodžio 29 d.

Džiaugiamės sėkmingai įgyvendinta sutartimi su AB "ORLEN Lietuva" ir galimybe juridinėmis paslaugomis prisidėti prie didžiausio Lietuvos istorijoje krovinio transportavimo.

AB „ORLEN Lietuva“ su kompanija „Mammoet“ pasirašė sutartį dėl 1800 tonų reaktoriaus, skirto naujo naftos perdirbimo produktų gamyklos, įsikūrusios Lietuvos šiaurės vakaruose, įrenginio statybai, transportavimo. 2023 m. rugpjūčio mėnesį 100 metrų ilgio, 6,5 metrų pločio ir 10 metrų aukščio krovinys bus gabenamas apytiksliai 150 kilometrų ilgio maršrutu iš Klaipėdos uosto į Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklą.

Į uostą atgabentas reaktorius bus iškrautas iš jį atgabenusio laivo ant 88 ašių tralo, kuris reaktorių transportuos iš uosto į naftos perdirbimo produktų gamyklą. Todėl, atsižvelgiant į reaktoriaus dydį, didžiausias iššūkis yra ne tiek paties transporto, kiek maršruto parinkimas. „Mammoet“ teks priimti gerai apgalvotus sprendimus, leisiančius su tokiu kroviniu kirsti tiltus ir pralaidas bei su tokio ilgio kroviniu įveikti siaurus posūkius.

Vertinant ilgalaikius santykius su AB „ORLEN Lietuva“ bei atsižvelgiant į tai, kad sunkiasvorio krovinio transportavimo panašiu maršrutu projektas jau buvo įgyvendintas 2008 m., į „Mammoet“ buvo kreiptasi 2019 metais dėl studijos atlikimo tokio dydžio krovinio gabenimo maršruto parinkimui. „Mammoet“ turėjo peržiūrėti visus galimus reaktoriaus transportavimo iš uosto į naftos perdirbimo produktų gamyklą variantus, pateikti savo siūlymus akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“ įvertinimui ir optimaliausio varianto pasirinkimui. Užbaigus šią studiją ir parinkus maršrutą, su „Mammoet“ buvo pasirašyta sutartis dėl transportavimo.

Pasak „ORLEN Lietuva“ generalinio direktoriaus Michal Rudnicki: „Naujo įrenginio statybos Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamykloje projektas žymi vieną iš didžiausių privataus Lenkijos kapitalo investicijų Lietuvos istorijoje, kuri pagyvins darbo rinką, kurs darbo vietas ir kels profesionalumą vietos ekonomikoje.1800 tonų reaktoriaus transportavimas yra vienas iš svarbiausių Likučio hidrokrekingo įrenginio statybos projekto etapų, tad „Mammoet“ darbo rezultatai labai svarbūs šio projekto sėkmei.“

https://www.orlenlietuva.lt/LT/PressRelease/News/P...

ORLEN Lietuva inf.