Bylos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Kontoros advokatas Audronis Mažeika Lietuvos Aukščiausiame Teisme laimėjo bylą
2020 lapkričio 18 d.
„Žlioba & Žlioba“ advokatų kontoros advokatas Audronis Mažeika Lietuvos Aukščiausiame Teisme laimėjo bylą dėl nuostolių atlyginimo, sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo. Minėtoje byloje konstatuota, kad vien tai, kad ieškovė nesutinka su teismų išvadomis, padarytomis tinkamai taikant ir aiškinant bendrovės vadovo ir (ar) dalyvio civilinę atsakomybę pagal tiesioginį kreditoriaus ieškinį reglamentuojančias teisės normas, nesudaro pagrindo panaikinti skundžiamus procesinius sprendimus kasaciniame teisme.
Išteisinimas baudžiamojoje byloje dėl nėjimo į paštą atsiimti laiškų
2020 kovo 30 d.
Asmuo kaltintas, kad: i) nepriimdamas korespondencijos siunčiamos jam paštu, ii) neatsiimdamas registruotų laiškų, iii) nepateikdamas reikalaujamų dokumentų ir duomenų, trukdęs antstoliui vykdyti teismo sprendimą. Nepaisant, ypač pirmų dviejų, kaltinimų absurdiškumo, pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai nuteisė kaltinamąjį už trukdymą antstolio veiklai pagal Baudžiamojo kodekso 231 straipsnio 1 dalį.
Laimėta viešųjų pirkimų byla
2020 sausio 29 d.
Statybinė organizacija kreipėsi į teismą prašydama panaikinti Kontoros klientės Skuodo rajono savivaldybės administracijos sprendimus dėl pasiūlymų eilės, laimėtojo nustatymo bei sprendimo sudaryti pirkimo sutartį su laimėtoja. Bylos esmė buvo susijusi su subrangovo išviešinimo pareiga, taip pat subrangos darbų apimtimi, kuria teisėtai galima remtis grindžiant tiekėjo kvalifikaciją.
Teismas sumažino traktoriaus įsigijimo kainą
2019 rugsėjo 17 d.
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmai paskelbė Kontoros klientui (atsakovui) palankų sprendimą, kuriuo buvo sumažinta traktoriaus „Renault Ares 656“ kaina pagal pirkimo - pardavimo sutartį 5 000 eurų ir pripažinta, jog Kontoros kliento prievolė sumokėti skolą už traktorių yra pasibaigusi, bei priteistos visos atsakovo patirtos bylinėjimosi išlaidos.