Bylos

2020 gruodžio 9 d.

„Žlioba & Žlioba“ advokatų kontoros advokatas Audronis Mažeika sėkmingai apgynė Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos interesus Lietuvos Aukščiausiame Teisme (LAT)

Šioje byloje LAT Civilinių bylų teisėjų kolegija suformulavo naują teisės aiškinimo taisyklę nurodydama, kad CK 6.607 straipsnio 2 dalies atveju nuomos sutartis pratęsiama tokiam pat terminui, bet ne ilgesniam kaip 12 mėnesių, jeigu šalys nesusitaria kitaip.

Atsižvelgiant į tai LAT konstatavo, kad atsakovei raštu įspėjus ieškovą apie ketinimą nebetęsti nuomos sutarties likus mažiau nei 3 mėnesiams, CK 6.607 straipsnio 2 dalyje nustatytu pagrindu nuomos sutartis galėjo būti laikoma pratęsta 12 mėnesių terminu, tačiau kadangi šis terminas jau yra suėjęs, vien dėl to nėra pagrindo spręsti klausimo dėl ginčo nuomos sutarties pratęsimo nurodytu terminu.

Bylą išnagrinėjęs LAT Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2020 m. sausio 14 d. nutartį paliko nepakeistą ir priteisė iš ieškovo atsakovei Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai jos patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Su aptariama LAT nutartimi civilinėje byloje Nr. e3K-3-324-219/2020 galite susipažinti Lietuvos teismų informacinėje sistemoje Liteko.