Bylos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Apgintas bankroto administratoriaus užsipultas įmonės vadovas
2014 vasario 24 d.
Bankroto administratorius teisme pareikalavo iš Kontoros kliento buvusio įmonės vadovo 142897,12 Lt žalos atlyginimo ir 2 000 Lt dydžio administravimo išlaidas vienam mėnesiui už tai, kad įmonės vadovas tariamai laiku nesikreipė į teismą dėl bankroto iškėlimo savo įmonei. Po dviejų metų bylinėjimosi Apeliacinės instancijos teismas visiškai atmetė bankroto administratoriaus ieškinį.
Išteisinimas kontrabandos byloje
2014 vasario 04 d.
Sulaikytasis dėl neteisėto disponavimo beveik 50 000 Lt vertės akcizinėmis prekėmis gynybos kreipėsi į mūsų Advokatų kontorą. Tyrimo eigoje paaiškėjo, jog įtariamajam inkriminuotų akcizinių prekių dalis priklauso kitam asmeniui, o jo disponuotas kiekis baudžiamosios atsakomybės neužtraukia. Tuo pagrindu ikiteisminį tyrimą kontroliavusiam ir organizavusiam prokurorui teiktas prašymas tyrimą nutraukti.
Teismo išvada – Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšos privalo būti naudojamos skaidriai ir teisėtai
2014 sausio 05 d.
Asociacijoje, naudojančioje Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšas, Žemės ūkio ministerijai bei Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos atlikus auditus buvo nustatyti pažeidimai bei konstatuota, jog Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų panaudojimas vertinamas nepatenkinamai bei kyla rizika neefektyviam Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų panaudojimui. Atlikus auditą taip pat išaiškėjo, kad Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšos buvo naudojamos asmeniniams Asociacijos pirmininkės E.G. bei jos sūnaus poreikiams tenkinti, be to, projekto vadovo pareigybė, kurioje save įdarbino Asociacijos pirmininkė, buvo įkurta neteisėtai, pažeidžiant Asociacijos įstatus, pagal kuriuos pareigybės įsteigimas yra Asociacijos valdybos, o ne Asociacijos pirmininko kompetencija.
Permainingoje baudžiamojoje byloje – išteisinimas dėl įkandimo į nosį
2013 lapkričio 27 d.
Žiniasklaidoje 2011 m. balandį aprašytas neįtikėtinas įvykis – bylos dalyvis teismo posėdžio pertraukos metu įkando advokato padėjėjui į nosį. Atsakovas, kuriam pateikti įtarimai dėl sutuoktinę atstovavusio advokato padėjėjo sužalojimo, gynybos kreipėsi į advokatą Dainių Žiedą. Byloje neapsiribota prašymų ir skundų teikimu ikiteisminiam tyrimui vadovavusiam prokurorui. Gynybos iniciatyva gautas teismo patalpų vaizdo įrašas, kuris tapo vienu iš esminių įrodymų, paneigusiu inkriminuotus kaltinimus.