Bylos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Klientui išsaugota teisė vairuoti
2014 liepos 16 d.
Kontoros klientas vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai nustatytas lengvas (0,42 prom.) neblaivumo laipsnis. ATPK 126 str. 1 d. numatyta, kad transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 0,41 iki 1,5 promilės), užtraukia baudą vairuotojams nuo 1000 Lt iki 1500 Lt su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių.
Apgintas bankroto administratoriaus užsipultas įmonės vadovas
2014 vasario 24 d.
Bankroto administratorius teisme pareikalavo iš Kontoros kliento buvusio įmonės vadovo 142897,12 Lt žalos atlyginimo ir 2 000 Lt dydžio administravimo išlaidas vienam mėnesiui už tai, kad įmonės vadovas tariamai laiku nesikreipė į teismą dėl bankroto iškėlimo savo įmonei. Po dviejų metų bylinėjimosi Apeliacinės instancijos teismas visiškai atmetė bankroto administratoriaus ieškinį.
Išteisinimas kontrabandos byloje
2014 vasario 04 d.
Sulaikytasis dėl neteisėto disponavimo beveik 50 000 Lt vertės akcizinėmis prekėmis gynybos kreipėsi į mūsų Advokatų kontorą. Tyrimo eigoje paaiškėjo, jog įtariamajam inkriminuotų akcizinių prekių dalis priklauso kitam asmeniui, o jo disponuotas kiekis baudžiamosios atsakomybės neužtraukia. Tuo pagrindu ikiteisminį tyrimą kontroliavusiam ir organizavusiam prokurorui teiktas prašymas tyrimą nutraukti.
Teismo išvada – Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšos privalo būti naudojamos skaidriai ir teisėtai
2014 sausio 05 d.
Asociacijoje, naudojančioje Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšas, Žemės ūkio ministerijai bei Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos atlikus auditus buvo nustatyti pažeidimai bei konstatuota, jog Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų panaudojimas vertinamas nepatenkinamai bei kyla rizika neefektyviam Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų panaudojimui. Atlikus auditą taip pat išaiškėjo, kad Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšos buvo naudojamos asmeniniams Asociacijos pirmininkės E.G. bei jos sūnaus poreikiams tenkinti, be to, projekto vadovo pareigybė, kurioje save įdarbino Asociacijos pirmininkė, buvo įkurta neteisėtai, pažeidžiant Asociacijos įstatus, pagal kuriuos pareigybės įsteigimas yra Asociacijos valdybos, o ne Asociacijos pirmininko kompetencija.