Bylos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Apginta Skuodo rajono savivaldybė viešųjų pirkimų byloje dėl 302059,20 Eur nuostolių atlyginimo
2017 rugsėjo 29 d.
Skuodo rajono savivaldybės administracija vykdė viešosios bibliotekos naujojo pastato viešąjį pirkimą, kuriame dalyvavo ir ieškovė UAB „A. Žilinskio ir Ko“. Paaiškėjo, kad Skuodo rajono savivaldybės administracija šį pirkimą vykdė netinkamai, už ką Savivaldybei buvo skirta 33928,99 Eur piniginė bauda.
Atmestas ieškinys buvusiam įmonės vadovui dėl administravimo išlaidų priteisimo
2017 rugsėjo 26 d.
Bankrutuojanti įmonė pareiškė buvusiam įmonės vadovui ieškinį dėl išlaidų, patirtų administruojant bankrutuojančią įmonę, priteisimo. Bankrutuojant įmonė nurodė, kad Klaipėdos apygardos teismas įmonės bankroto byloje patvirtino 8240,00 Eur dydžio administravimo išlaidas. Kadangi buvęs įmonės vadovas nesikreipė laiku į teismą dėl bankroto bylos įmonei iškėlimo, pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymą privalo atlyginti bankroto administratoriaus patirtas išlaidas administruojant bankrutuojančią įmonę.
Advokatas Arūnas Žlioba laimėjo bylą prieš policiją – radarų detektoriai Lietuvoje nedraudžiami
2017 rugsėjo 22 d.
Advokatas teisme teigė, kad jo naudotas prietaisas, kaip ir nurodyta instrukcijoje, yra „radarų detektorius“ („Radar/Laser detector“ – angl.). Prietaiso instrukcija yra pagrindinis dokumentas aprašantis jo charakteristikas, veikimo būdą ir kt. Jei pareigūnas būtų susipažinęs su prietaiso instrukciją, būtų nustatęs, kad šis prietaisas netrukdo matuoti greičio, o tik informuoja apie greičio matavimo prietaiso buvimą. Radarų detektorius skenuoja įvairius dažnius ir aptikęs greičio matuoklio skleidžiamą signalą, apie jį informuoja vairuotoją, kad jis važiuotų lėčiau. Vairuotojas įspėjamas pypsėjimu. Tokį patį tikslą – kad vairuotojai važiuotų saugiai ir neviršytų greičio – turi ir policija, taip apie greičio matuoklius („inkilus“) įspėjantys kelio ženklai, todėl detektoriaus veikimas nesikerta su saugaus eismo principais.
Laimėta „jachtų“ byla
2017 rugsėjo 07 d.
Prieš keturis metus trys ieškovai pateikė turtines pretenzijas teisme Kontoros atstovaujamai UAB „Klaipėdos laivų remontas“, nes jų jachtos buvo aptaškytos dažais.