Publikacijos
Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų
Volteras

Po ilgų svarstymų Lietuvoje pagaliau įsigalios Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Iki šiol užsienyje dėl asmeninio bankroto kovoję piliečiai galės kreiptis ir į Lietuvos teismus. Lietuvos FA bankroto įstatymas įsigalios nuo 2013-03-01.
Taigi nuo šiol žmonės susidūrę su finansiniais sunkumais bei nepakeliamomis skolomis galės rinktis bankrutuoti tėvynėje ar kitoje ES valstybėje narėje.
Kontoros advokatas Gediminas Žlioba konsultuoja tiek norinčius bankrutuoti Lietuvoje, tiek kitose ES valstybėse.

Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (AT) priėmus nutarimą, kad kitose ES valstybėse bankrutavusių Lietuvos piliečių bankrotai turi būti pripažįstami ir Lietuvoje, užsienyje gyvenantys lietuviai dar aktyviau domisi galimybe tuo pasinaudoti.

Lietuva galutinai pripažįsta užsienyje įvykstančius asmeninius bankrotus?
Kiek lietuvių pasinaudotų tokia galimybe? Kiek tai kainuoja?

LR CK 6. 362 str. 1 d. numato, kad pirkėjas turi teisę per keturiolika dienų nuo ne maisto daiktų perdavimo jam, jeigu pardavėjas nėra nustatęs ilgesnio termino, pakeisti nusipirktus daiktus pirkimo ar kitoje pardavėjo nurodytoje vietoje analogiškais kitokių matmenų, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktais.
Kaip ir daugelis taisyklių, taip ir ši turi savo išimčių, kurios gali tapti nemaloniomis naujienomis, norint grąžinti prekę, priklausančią negrąžintinų ir nekeičiamų daiktų sąrašui.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2012-04-04 išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl Didžiojoje Britanijoje priimtos teismo nutarties, iškelti bankroto bylą fiziniam asmeniui, pripažinimo ir vykdymo Lietuvoje, konstatavo, kad toks sprendimas pripažįstamas automatiškai ir nedelsiant.
Primename, jog per mūsų kontorą į Didžiąją Britaniją išvyko bankrutuoti kelios dešimtys lietuvių, kai kurie iš jų procesą yra jau užbaigę ir laimingai gyvena atsikratę per klaidą įgytos skolų naštos.
Visa LAT Nutartis PDF foramtu čia.

Klausimas. Ką reikia daryti, kad liga būtų pripažinta profesine ir atlyginta patirta žala? Ar realu prisiteisti neturtinės žalos atlyginimą?
Atsako advokatas Arūnas Žlioba.

„Medicininės bylos visada yra išskirtinės, specifinės, nes susijusios su skirtingomis ligomis, skirtingais pažeidimais, gydytojų veiksmais gydant ligonį, atliekant operacijas ar pagaliau taisant dantis. Nebuvo nė vienos vienodos bylos. Šios bylos daug reikalauja iš advokato, nes nėra klišės ir kaskart reikia įsigilinti į bylos specifiškumą tiek medicininiu, tiek teisiniu požiūriu“, – sako advokatas Arūnas Žlioba, vienas iš nedaugelio advokatų, konsultuojantis itin subtiliais medicinos teisės klausimais ir atstovaujantis pacientams, ginantiems savo pažeistas teises, bylose.

Su savo 1,7 m. sūneliu Matu plungiškė Jurgita Ukrinienė turėjo išmokti bendrauti tik akimis. Ji įsitikinusi, kad berniukas visada liks vaikas dėl klaidingo gimdymą stebėjusių gydytojų sprendimo – netinkamu būdu suleidus gimdymą skatinančių vaistų, kūdikis patyrė deguonies trūkumą. Vaiko, kuriam visą parą reikia specialios priežiūros, tėvai jau daugiau nei metus bando pasiekti, kad ligoninė kompensuotų patirtą žalą – 1,5 mln. litų.