2016 gruodžio 7 d.

Advokatūros savaitės – 2016 atgarsiai Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje

Gruodžio 3 d. švenčiama Lietuvos Advokatūros diena. Advokatų bendruomenė šiai dienai paminėti tradiciškai rengia Advokatūros savaitę. Advokatūros savaitės – 2016 renginiai prasidėjo gruodžio 2 d. advokatų eisena „Teisingumo liepsna“ Lietuvos sostinėje – Vilniuje ir baigsis gruodžio 9 d. Iškilmingu Advokatūros savaitės uždarymo vakaru Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Vienas pagrindinių Advokatūros savaitės akcentų – supažindinti jaunuosius mūsų šalies piliečius su advokato profesija. Šia proga Advokatų kontoros „Žlioba ir Žlioba“ advokatas Audronis Mažeika lankėsi Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje, kur susitiko su 2 – ųjų gimnazijos klasių moksleiviais.

Susitikimo metu moksleiviams buvo papasakota apie advokato profesijos kilmę ir paskirtį, kodėl advokatai teismo posėdžių metu dėvi mantijas, kokias asmenines ir dalykines savybes turi turėti advokatas. Pokalbio metu, žinoma, nepamirštas ir vienas pagrindinių dalykų – kokius gyvenimo etapus reikia įveikti, kad taptum advokatu. Tai svarbu moksleiviams, siekiantiems pasirinkti teisės mokslus, kad vėliau savo ateitį galėtų sieti su teisininko profesijos realizavimu gyvenime. Moksleiviams buvo akcentuota, kad, norint tapti geru ir profesionaliu advokatu, reikia daug dirbti ir atrasti savyje meilę teisei. Buvo paminėta, kad advokato profesija yra viena iš įdomiausių ir svarbiausių teisinių profesijų ir, kad be advokato pagalbos šiuolaikinėje visuomenėje dažniausiai neįmanoma sėkmingai išspręsti teisinių problemų.

Advokatas Audronis Mažeika moksleivių vadovei, istorijos mokytojai – metodininkei L. Sėlenienei perdavė Lietuvos Advokatūros Mosėdžio gimnazijai skirtas dovanėles: knygą „Ypatinga Lietuva“ ir rašiklį – atmintinę su Lietuvos Advokatūros simbolika.

Advokatas Audronis Mažeika, Advokatų kontora „Žlioba & Žlioba“