Bylos

2014 sausio 02 d.

Teismo išvada – Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšos privalo būti naudojamos skaidriai ir teisėtai

Asociacijos valdyba, siekdama užtikrinti Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų skaidrų ir teisėtą panaudojimą, atleido E.G. iš Asociacijos pirmininkės, strategijos vadovės bei projektų vadovės pareigų bei kreipėsi į ikiteisminio tyrimo institucijas ir teismą.

Buvusi Asociacijos pirmininkė E.G., nesutikdama su atleidimu iš strategijos vadovės bei projektų vadovės pareigų, pareiškė Asociacijai ieškinį, reikalaudama pripažinti jos atleidimą neteisėtu bei priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką.

Po metus trukusio bylinėjimosi teismas atmetė E.G. ieškinį bei tenkino Asociacijos priešieškinį ir pripažino projekto vadovės darbo sutartį, sudarytą tarp Asociacijos ir E.G. negaliojančia. Taip pat teismas priteisė iš E.G. Asociacijos naudai 128 393,50 litų žalos atlyginimo.

Teismas nurodė, kad Asociacijos pirmininkei atsakomybė taikoma ne pagal Darbo kodekso, bet Civilinio kodekso nuostatas. Be to, teismas konstatavo, kad E.G. atžvilgiu yra visos civilinei atsakomybei kilti būtinosios sąlygos: žala, neteisėti veiksmai, kaltė, priežastinis ryšys tarp žalos ir neteisėtų veiksmų.

Asociacijai ginti pažeistas savo bei Europos Sąjungos teises ikiteisminio tyrimo institucijose bei teisme padėjo advokatų kontoros „Žlioba&Žlioba“ advokato padėjėja Julija Viktorija Flis.

Visą teismo sprendimą galite perskaityti čia.