Bylos

2022 balandžio 29 d.

Išteisinimas savavaldžiavimo byloje

Plungės apylinkės teismo baudžiamojoje byloje asmuo kaltintas savavaldžiavimu pagal Baudžiamojo kodekso 294 straipsnio 2 dalį, t. y. iš anksto susitarus ir veikiant grupėje neteisėtai, nesilaikant įstatymų nustatytos tvarkos savavališkai vykdžius pripažįstamą teisę, grasinimais reikalaujant iš nukentėjusiojo už darbus sumokėti tūkstantį eurų ir nustatant trijų dienų terminą perduoti pinigus, o bendrininkui suduodant nukentėjusiajam smūgius ir grasinant sulaužyti kojas, padegti automobilį.

Teismas įvertino, kad nukentėjusysis užsakymo metu nurodė 1/3 mažesnes darbų apimtis, atsisakė sudaryti rašytinę sutartį, baigiant darbus ėmė elgtis konfliktiškai, ieškoti priekabių, kėlė abejones dėl kokybės, vengė sumokėti už darbus. Teismo nuomone garso įraše užfiksuotuose pasisakymuose neišsakyta nieko neteisėto išdėstant reikalavimą, nustatant terminą ir pasišalinant iš įvykio vietos nepadarant nukentėjusiajam jokios žalos. Nukentėjusysis iš anksto buvo pasiruošęs konfliktui, darė garso įrašą, tačiau apie jį nepranešė atvykusiems policijos pareigūnams, nepaminėjo pirmojoje apklausoje, garso įrašą į bylą pateikė tik po kelių mėnesių. Byloje nenustatytas fizinis smurtas, pačiam nukentėjusiajam po konflikto atsisakius teismo medicinos eksperto apžiūros.

Teismo 2022 m. balandžio 26 d. nuosprendžiu kaltinamasis išteisintas nepadarius veikos turinčios nusikaltimo požymių. Iš nukentėjusiojo advokato Dainiaus Žiedo klientui Baudžiamojo proceso kodekso 105 straipsnio 6 dalies pagrindu priteistos patirtos 1 500 Eur išlaidos teisinei pagalbai, nes byla pradėta pagal nukentėjusiojo pareiškimą.