Bylos

2010 gruodžio 07 d.

Darbuotojos atleidimas iš Šilutės žemės ūkio mokyklos pripažintas neteisėtu

Darbuotojos atleidimas iš Šilutės žemės ūkio mokyklos buvo neteisėtas. Tačiau tai Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" Klientei pavyko įrodyti tik Lietuvos aukščiausiojo teismo nurodymų žemesnės instancijos teismams dėka. Byla truko dvejus metus.

Ginčo esmė:

Byloje kilo ginčas dėl darbo teisės normų, reglamentuojančių darbuotojo atleidimą iš darbo pagal DK 136 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatytą pagrindą, aiškinimo ir taikymo.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" Klientė ieškovė E. L. nuo 1988 m. balandžio 18 d. dirbo pas atsakovą - VĮ Šilutės žemės ūkio mokyklos valytoja. Ji Šilutės žemės ūkio mokyklos direktoriaus 2008 m. gegužės 19 d. įsakymu buvo atleista iš darbo nuo 2008 m. gegužės 21 d. pagal DK 136 straipsnio 1 dalies 4 punktą, kai darbuotojas pagal medicinos ar Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą negali dirbti šio darbo. Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" Klientės teigimu, atleidimas iš darbo nepagrįstas, nes pagal sveikatos būklę ji galėjo dirbti valytojos darbą; liga, dėl kurios komisija nustatė jai 50 procentų darbingumą, ji sirgo jau daugelį metų ir visą laiką dirbo; sergant būna šios ligos paūmėjimų, tada laikinai gali būti nedarbinga. Ieškovė prašė teismo pripažinti neteisėtu Šilutės žemės ūkio mokyklos direktoriaus 2008 m. gegužės 19 d. įsakymą dėl jos atleidimo iš darbo pagal DK 136 straipsnio 1 dalies 4 punktą, grąžinti ją į darbą, priteisti iš atsakovo Šilutės žemės ūkio mokyklos vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką.

Detalesnis bylos aprašymas .pdf formatu