Bylos

2011 spalio 24 d.

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino Anglijos teismo nutartį dėl lietuvės A.K. bankroto

Teismas rėmėsi ES Reglamentais dėl bankroto bylų (Nr.1346/2000)bei Reglamentu dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų civilinėse ir komercinėse bylose pripažinimo bei vykdymo užtikrinimo (Nr.44/2001).

Teismas taip pat pažymėjo, jog Reglamento 16 straipsnio 1 dalyje yra įtvirtinta norma, reiškianti, kad automatinio sprendimų iškelti bankroto bylą pripažinimo principas taikomas neatsižvelgiant į tai, ar tokiam skolininkui pagal pripažįstančios valstybės teisę būtų buvę įmanoma pradėti bankroto procedūras.

Tai reiškia, jog užsienio teismų sprendimai bankroto bylose Lietuvos apeliacinio teismo yra ir bus pripažįstami net, jei Lietuvoje galiojantys teisės aktai tokios teisės fiziniams asmenims nesuteikia.

Lietuviai kaip visi ES piliečiai gali kreiptis į teismą bet kurioje ES valstybėje dėl fizinio asmens bankroto paskelbimo pagal toje šalyje galiojančius įstatymus.

Visa Lietuvos Apeliacinio teismo Nutartis pdf. formatu.

Daugiau informacijos apie fizinių asmenų bankrotą bei užsienio teismų sprendimų pripažinimą Lietuvoje - susisiekus kontoros kontaktais.