Publikacijos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

Biurokratija stipresnė už kaimynystę
Kontoros advokatas komentuoja situaciją, kurioje įstatymus taikantys seniūnijos darbuotojai patys pripažįsta teisėtai, bet nepagrįstai atsisakę išmokėti asmeniui priklausančią pašalpą.
Aistros Šiaulių mero priimamajame
Advokatas Dainius Žiedas komentuoja galimybę daryti vaizdo įrašą merui priimant gyventojus jiems aktualiais klausimais.
2013-03-01 įsigaliojo ilgai lauktas Fizinių asmenų bankroto įstatymas
2013-02-28 LRT laidos Panorama reportaže pasisakė kontoros advokatas Gediminas Žlioba. 2013-02-28 LRT Laida Panorama rodė reportažą apie 2013-03-01 įsigaliojusį Fizinių asmnų bankroto įstatymą. Siūlome pažiūrėti visą reportažą.
Pirmieji skolų kratysis ūkininkas ir mokytoja
Jau šią savaitę kai kuriuos Lietuvos komercinius bankus pasieks žinia apie jų bankrutuojančius klientus.
Advokatas A. Žlioba komentuoja gydytojų atsakomybės klausimus
Po rudenį kilusio skandalo dėl kepenų transplantacijos pažeidžiant recipientų eilę, transplantacijos nesulaukusi pacientė kaltina Kauno medikus neskaidria veikla. Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, ir jei bus įrodyta jų kaltė, gydytojams gresia baudos ar net licenzijų praradimas.
Sudaryta pirmoji Teritorinė kolektyvinė sutartis Lietuvoje
Nors Lietuvos respublikos Darbo kodeksas galimybę sudaryti teritorines kolektyvines sutartis numato jau 10 metų, tačiau iki šiol, per Darbo kodekso gyvavimo dešimtmetį, tokių sutarčių sudaryta nebuvo.
Kontoros komentaras. Ar tebereikalinga Seimo nariams teisinė neliečiamybė?
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje nemažai diskutuojama apie Seimo narių teisinę neliečiamybę. Vis dažniau siūlant vieną ar kitą Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn imta svarstyti, jog Seimo narių teisinis imunitetas nuo baudžiamosios jurisdikcijos yra atgyvena, kurios Lietuvai nebereikia.
Teismų maratoną įveikia retas pacientas
Šalyje galiojanti žalos sveikatai atlyginimo sistema yra paini ir prieinama ne kiekvienam. Nukentėję nuo prastai ar atmestinai dirbančių medikų ligoniai ar jų artimieji savo interesus gina vis ryžtingiau. Tačiau praktika rodo, kad incidento tyrimas nuo pareiškimo pateikimo datos iki teismo sprendimo trunka vidutiniškai 2–3, o kartais ir daugiau metų. Retas žmogus pajėgia nueiti ilgą kelią teisybės link. Žmonės pavargsta, nusivilia šalyje egzistuojančia teisine sistema ir tiesiog pristinga pinigų nuolatinėms išlaidoms.