Publikacijos

Niekada nebūna didžių darbų be didžių sunkumų

Volteras

2013-03-01 įsigaliojo ilgai lauktas Fizinių asmenų bankroto įstatymas
2013-02-28 LRT laidos Panorama reportaže pasisakė kontoros advokatas Gediminas Žlioba. 2013-02-28 LRT Laida Panorama rodė reportažą apie 2013-03-01 įsigaliojusį Fizinių asmnų bankroto įstatymą. Siūlome pažiūrėti visą reportažą.
Pirmieji skolų kratysis ūkininkas ir mokytoja
Jau šią savaitę kai kuriuos Lietuvos komercinius bankus pasieks žinia apie jų bankrutuojančius klientus.
Advokatas A. Žlioba komentuoja gydytojų atsakomybės klausimus
Po rudenį kilusio skandalo dėl kepenų transplantacijos pažeidžiant recipientų eilę, transplantacijos nesulaukusi pacientė kaltina Kauno medikus neskaidria veikla. Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, ir jei bus įrodyta jų kaltė, gydytojams gresia baudos ar net licenzijų praradimas.
Sudaryta pirmoji Teritorinė kolektyvinė sutartis Lietuvoje
Nors Lietuvos respublikos Darbo kodeksas galimybę sudaryti teritorines kolektyvines sutartis numato jau 10 metų, tačiau iki šiol, per Darbo kodekso gyvavimo dešimtmetį, tokių sutarčių sudaryta nebuvo.
Kontoros komentaras. Ar tebereikalinga Seimo nariams teisinė neliečiamybė?
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje nemažai diskutuojama apie Seimo narių teisinę neliečiamybę. Vis dažniau siūlant vieną ar kitą Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn imta svarstyti, jog Seimo narių teisinis imunitetas nuo baudžiamosios jurisdikcijos yra atgyvena, kurios Lietuvai nebereikia.
Teismų maratoną įveikia retas pacientas
Šalyje galiojanti žalos sveikatai atlyginimo sistema yra paini ir prieinama ne kiekvienam. Nukentėję nuo prastai ar atmestinai dirbančių medikų ligoniai ar jų artimieji savo interesus gina vis ryžtingiau. Tačiau praktika rodo, kad incidento tyrimas nuo pareiškimo pateikimo datos iki teismo sprendimo trunka vidutiniškai 2–3, o kartais ir daugiau metų. Retas žmogus pajėgia nueiti ilgą kelią teisybės link. Žmonės pavargsta, nusivilia šalyje egzistuojančia teisine sistema ir tiesiog pristinga pinigų nuolatinėms išlaidoms.
Pagaliau priimtas Lietuvos FA bankroto įstatymas!
Po ilgų svarstymų Lietuvoje pagaliau įsigalios Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Iki šiol užsienyje dėl asmeninio bankroto kovoję piliečiai galės kreiptis ir į Lietuvos teismus. Lietuvos FA bankroto įstatymas įsigalios nuo 2013-03-01. Taigi nuo šiol žmonės susidūrę su finansiniais sunkumais bei nepakeliamomis skolomis galės rinktis bankrutuoti tėvynėje ar kitoje ES valstybėje narėje. Kontoros advokatas Gediminas Žlioba konsultuoja tiek norinčius bankrutuoti Lietuvoje, tiek kitose ES valstybėse.
Bankroto galimybe užsienyje domisi vis daugiau Lietuvos piliečių
Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (AT) priėmus nutarimą, kad kitose ES valstybėse bankrutavusių Lietuvos piliečių bankrotai turi būti pripažįstami ir Lietuvoje, užsienyje gyvenantys lietuviai dar aktyviau domisi galimybe tuo pasinaudoti.